O Agencji

Solidny partner idealny do zrobienia wspólnie następnego kroku.

Od 2018 roku Futbol Nation Sportsmanagement "FutNat.com" jest agencją, która towarzyszy piłkarzom i udziela im cennych porad. Prezes i założyciel agencji, Adi Waniek, zbudował fundament bazujący na kontaktach i analizach w dziedzinie piłki nożnej. Bez kontaktów i dobrej reputacji nie można pracować solidnie i długoterminowo. Dotyczy to zarówno menadżerów, jak i zawodników, trenerów oraz klubów.

FutNat.com zdobył w ostatnich latach reputację i zaufanie w wielu klubach w Niemczec, jak i w Europie i działa solidnie w swojej sieci. Siedzibą agencji jest ciche miasteczko Ueckermünde znajdujące się nad Zalewem Szczecińskim z dobrym połączeniem ze Szczecinem, Berlinem, Rostockiem i Hamburgiem.

Głównym zadaniem FutNat Sportsmanagement jest wprowadzanie młodych zawodników na rynek zagraniczny i umożliwienie im rozwoju kariery jako amator lub profesjonalny piłkarz oraz wspomaganie ich ciągłego rozwoju. FutNat.com wspiera swoich klientów na wszystkich etapach rozwoju pilkarskiego zgodnie z indywidualnym potencjałem zawodnika. Agencja stara się służyć dobrą radą, towarzyszy w rozwoju kariery sportowej, jak i przejmuje wszelkie zadania menadżerskie.

Dużym atutem Futbol Nation Sportsmanagement jest fakt, że nasze zaangażowanie wkładamy także w młodych zawodnikow, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z profesjonalną piłką nożną, umożliwiając im w ten sposób rozwój osobisty, jak i zawodowy oraz wspierając pomyślnie ich przemianę z amatorów w profesjonalnych zawodników. Dokładnie na tej niejednokrotnie wyłożonej kamieniami drodze, chcemy towarzyszyć i wspierać naszych sportowców.

Wszystkie wyżej wymienione działania muszą iść jednak w parze z profesjonalnym nastawieniem zawodnika i jego gotowością do zaadoptowania się w nowych warunkach. Dla naszej agencji nie ma żadnych granic. Międzynarodowe transfery do Niemiec, Austrii, Szwajcarii, Włoch, Holandii, a także dalszych krajów, które prezentują piłkę nożną na najwyższych poziomach, są w zasięgu ręki każdego zawodnika z odpowiednim nastawieniem i umiejętnościami. FutNat.com chce stale towarzyszyć na tej drodze do sukcesu.

Zadania menadżera zawodnika

Działalność doradcza jest złożonym zadaniem i wymaga współpracy między piłkarzami, ich rodziną oraz przedstawicielami klubów.
Głównymi celami jest połączenie interesów wszystkich zainteresowanych stron w taki sposób, aby były one zadowolone, z naciskiem na dalszy rozwój zawodnika i jego kariery, a także wzmocnienie drużyny o jak najlepszych zawodników w ramach jej możliwości finansowych.

Nasze zasady towarzyszące realizacji tych zadań opierają się na lojalności, poważnym podejściu oraz wzajemnej uczciwości wszystkich zainteresowanych stron z korzyścią zarówno dla zawodnika, jak i dla klubu, aby móc wspólnie osiągnąć sukces i dalej się rozwijać.

Zawodnicy i transfery

Futbol Nation Sportsmanagement oferuje kompleksowe doradztwo zawodnika w zakresie zarządzania transferami.

Kluby mają wysokie oczekiwania i ich celem jest osiągniecie szybkich i dlugotrwałych sukcesów, dlatego w każdym sezonie ma miejsce wiele transferów.

Aby umożliwić młodym zawodnika transfer zagraniczny, interesy i cele obu stron muszą się pokrywać. Aby sprawdzić, czy proponowana oferta odpowiada obu stronom, często konieczny jest trening próbny, który odbywa się w drużynie. W niższych ligach jest to najczęściej wykorzystywana metoda, ponieważ skauting piłkarski nie jest w nich praktykowany.

Dla wykwalifikowanych, profesjonalnych piłkarzy ważne jest, aby mieć partnera, który będzie w stanie poradzić sobie poufnie i zgodnie z życzeniami zawodnika z rygorami negocjacji. To odciąża zawodnika i pozwala mu skoncentrować się tylko na treningach próbnych i jak najlepszym zaprezentowaniu swoich umiejętności.