WOJCIECH KOSSMANN NOWYM ZAWODNIKIEM FUTNAT

Wojciech Kossman to młody i ambitny bramkarz o wzroście 184 cm. Posiada bardzo dobry wyskok, refleksy, jak i dobry timing przy wychodzeniu z bramki. Zaczynając od Akademii „Wojskowych” Legia Warszawy, w której spędził prawie 4 lata i został przyjęty po testach, nie grając wcześniej w żadnym innym klubie ucząc i trenując sam siebie.

W roku 2017 wyjechał do Niemiec do rodziców, którzy mieszkają w okolicy Dortmundu. Zaczynając w FC Brünninghausen U18 szybko zwrócił na siebie uwagę i występy przyniosły możliwość testowania się w znanych akademiach Borussia Dortmund i VFL Bochum, w której między innymi były reprezentant Niemiec pochodzący z Piekar Śląskich Dariusz Wosz, jest Dyrektorem akademii.

Po półrocznym zakontraktowania Wojciecha w prestiżowym klubie Rot Weiss Essen w U19 został zauważony przez SV Lippstadt, drużyna z Regionalliga West, która po dwuletnim wypożyczeniu na doszkolenie młodego talentu wysłała go do Oberliga. W lecie 2020 ścigał Wojtka z powrotem z wypożyczenia do walki o pierwsza pozycje.Gdzie aktualnie konkuruje z bardzo doświadczonym 27-letnim bramkarzem, który posiada doświadczenie ponad 75x meczów na poziomie Regionalliga West.

Jesteśmy pewni ze Wojciech Kossmann to zawodnik, który ma wielki potencjał i jeżeli ktoś mówi ze 1,84m to za mały wzrost na bramkarza najwidoczniej nie słyszał jeszcze o bramkarzach takich jak Keylor Navas, Yann Sommer, David Raya lub David Ospina.

Wojtku, witamy cię w FutNat-Family i cieszymy się na wspólną współpracę.

 

Profil Wojciech Kossmann